Dalyvaujame energijos pokyčių procese, kurio tikslas – pereiti nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančių energijos išteklių.

Esame tikri, kad žaliosios energetikos sprendimų poreikis ateityje, didėjant žmonių sąmoningumui, tik augs.

Apie Idex Baltic

Prancūzijos kapitalo atsinaujinančios energetikos bendrovė „Idex Baltic“ yra didžiausia nepriklausoma šilumos gamintoja Lietuvoje. Vilniuje ir Kaune kompanijai priklauso penkios biokuro katilinės ir viena kogeneracinė elektrinė, kurios kartu per metus pagamina apie 10-15 proc. Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo sektoriui reikalingos šilumos energijos. Bendrovės šilumos gamybai naudojamas biokuras leidžia sumažinti CO2 taršos bei dujų importo apimtis.

90 proc. „Idex Baltic“ akcijų priklauso Prancūzijos atsinaujinančios energetikos grupei „Idex“, likusios – lietuviško kapitalo kompanijai „GECO Investicijos“.

Nuo 1963 m. veikianti Prancūzijos „Idex“ grupė yra integruotos energetikos infrastruktūros turto operatorė, eksploatuojanti 50 centralizuoto šilumos tiekimo ir aušinimo tinklų. Jai taip pat priklauso 160 biokuro katilinių, 16 energijos gamybos iš atliekų įrenginių bei platus energijos paslaugų teikimo sutarčių portfelis.

Šiuo metu „Idex“ yra trečia pagal dydį centralizuoto šildymo sektoriaus operatorių Prancūzijoje, užimanti apie 10 proc. rinkos. Grupė planuoja turimą rinkos dalį padvigubinti iki 2030 metų. Grupėje dirba beveik 4 tūkst. specialistų, o jos būstinė įsikūrusi Paryžiuje.

2018 m. „Idex“ grupę įsigijo viena didžiausių Europoje investicinių kompanijų „Antin Infrastructure Partners“, kuri valdo 9,3 mlrd. eurų vertės turtą. „Antin“ fondai kontroliuoja investicinius akcijų paketus energetikos ir aplinkos, telekomunikacijų, transporto, socialinės bei kitos infrastruktūros sektoriuose.

„GECO Investicijos“ yra lietuviško kapitalo įmonių grupė, kuri investuoja į atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos ir Rytų Europos šalyse. Grupės akcininkai – investuotojas Artūras Rakauskas ir investicinė grupė „Žabolis ir partneriai“.

Daugiau:

Paslaugos verslui

Turėdami ilgametę patirtį atsinaujinančių išteklių energetikos, šilumos gamybos jėgainių statybos, valdymo, energijos efektyvumo bei optimizavimo srityse, pramonės įmonėms galime pasiūlyti šias paslaugas ir sprendimus:

Katilinių bei elektrinių statyba;

Katilinių ir elektrinių modernizavimo ir optimizavimo sprendimai;

Projektų vystymas ir finansavimo sprendimai;

Pramoninio garo, karšto vandens ir elektros gamyba.

Susisiekite

Biokuras

Visose savo katilinėse šilumos gamybai naudojame tik biokurą. Biokuras yra atsinaujinantis energijos šaltinis, kurio gamybai naudojamos kituose sektoriuose nebepanaudojamos medienos atliekos – medienos drožlės, atraižos, šakos. Deginant biokurą išmetama ne daugiau anglies dvideginio nei jam tiesiog supuvus miške.

Biokuro katilinių ir jėgainių plėtra – svarbus žingsnis Lietuvai tampant žalesne valstybe. Didinant šilumos gamybą iš biokuro, mažėja priklausomybė nuo gamtinių dujų, taip kuriama tvari energetikos sistema.

Biokuro gavyba, jo paruošimo kokybė tampa vis svarbesnė. Siekdami optimizuoti procesus bei šioje srityje diegti inovacijas, 2020 m. įsigijome vieną didžiausių Lietuvos biokuro gamybos ir tiekimo įmonių „Pusbroliai“.

Daugiau:

 

 

Biokuras tapo strategine žaliava Lietuvai, leidusia sumažinti centralizuoto šildymo kainas apie 40 proc. Tai yra mūsų šalies sėkmės istorija.